Fıtık Merkezi


tr_ihhh
tr_makale
Hastalarımızdan Mesajlar
Ad-Soyad:Aytekin Özturhan
Yaş:48
Meslek:Mühendis
Yaşadığı yer:Kırklareli
Op tarihi: 3.6.2009
Op: Tek Taraflı KAPALI

Yaklaşık 1 ay bönce fıtığımız fark ettim. Fıtık bölgesinin ağrı yapması ve şiş görüntüsü beni rahatsız etti. Dr Hamdi beyin güzel bir şekilde açıklama yapması, baskı yapmadan anlatması beni cesaretlendirdi. Hastaneden ve tüm tedavi sürecimden son derece memnun kaldım. Kırklarelinde herkese tavsiye deceğim - tabi fıtıklılara :)
İlk defa ameliyat oldum. Hastanede çalışan tüm doktor ve hemşirelerin ilgileri beni çok tatmin etti ve rahatlattı. Herkese teşekkür ederim.

Ahmet Özer Çevik
Yaş: 66
Meslek: Bilgisayar programcısı
Şehir: İstanbul
Op Tarihi: 28.04.2009
Op: Kapalı yöntemle onarım

Beş senedir kasık fıtığım vardı. Ameliyat olmaktan korktuğum için geciktirmiştim.
Doktorumla konuştum, güvendim ve ameliyata ikna oldum. Ameliyat sonrasında da çok memnun oldum.
Başkalarına tabi ki tavsiye ederim.

M. Bahri Oral
56 yaşında, İstanbul
Op tarihi: 25.04.09
Op: Laparoskopik onarım

Yaklaşık 6 aydır iki taraflı kasık fıtığım vardı. Buraya çok korkarak geldim fakat Hamdi bey ve anestezi doktoru Aslıhan hanım'ın güleryüzü ve çok güzel anlatımıyla ameliyatımı oldum. Çok memnunum. Hiç bir sorun yaşamadım. Kendilerine ve bütün hastane ekibine teşekkür ederim.

Muzaffer Demir
60 yaşında
Emekli
Op tarihi: 17.04.2009
Op: Laparoskopik kasık fıtığı

Dört ay önce fark ettiğim kasık fıtığım vardı. Fıtık ile ilgili olarak internette araştırma yaptım ve sonuçta Fıtık Merkezi'ni tercik ettim. Tercih nedenim buradaki doktorların deneyimli olmasıdır. Ameliyatımdan çok memnum kaldım, elbette tavsiye ederim.

Hazkiya ESKENAZİ

76
Emekli
İstanbul
Op tarihi: 30.03.2009

Bir senedir kasık fıtığım vardı. Kalp rahatsızlığım olduğu için ameliyat olamamıştım. Kardiyoloji doktorum izin verince, fıtık merkezinde lokal anestezi ile ameliyatımı oldum. Hiç bir ağrı sızı acı duymadım. Sabah ameliyat oldum, aynı gün taburcu olup evime gittim. Çok iyiyim ve tavsiye derim. İyi ki sizi seçmişiz.

Mehmet Erdem
82 yaşında Emekli
İstanbul
Op tarihi: 31.03.2009

Daha önce 3 kere kasık fıtığı ameliyatı olmuştur ve en son 3 ay önce nüks etmişti. Korktuğum için bir süredir ameliyat olamamıştım. Bu dönem içinde ağrım da oluyordu. Hastanenizde bir fıtık merkezi olması ve bunun internetteki tanıtımı benim için etkili oldu. Hastaneden çok memnun kaldık. İnternette sorduğumuz sorulara, ilk kez bir doktorun derhal cevap verdiğini gördüm bu da bizi olumlu etkiledi. Anestezi uzmanı Dr Aslıhan  Usluer'in güler yüzü, Dr Hamdi Koçer'in sıcak ilgi ve içtenliği bizi çok etkiledi.

Kamile Başpınar
68 yaşında Ev hanımı
Bandırma
Op tarihi: 25.03.2009

Dört yıldır fıtığım vardı: Kesi yeri fıtığı.
Daha önce 3 kez fıtık ameliyatı olmuştum ancak başarılı olmadı.
Son zamanlarda, rahatsız edici boyutta ağrı, şişkinlik ve gaz yaptığı için ameliyat olmaya karar verdim. Jinemed hastanesi fırık merkezinin doktorlarından Hamdi Koçer'in başarlı ameliyatları ve referans hastaları burayı seçmemde psikolojik bir etken oldu.  Ameliyat sonrasında da çok memnun kaldım ve tavsiye ederim.

MEHMET YAŞAR
[70 yaşında]
Emekli
İstanbul

İki yıldır kasık fıtığım vardı. Kalp rahatsızlığım nedeni ile ameliyat olamıyordum. Dört damarım tıkalı olduğundan ameliyat olamazsın dendi.
Dr Hamdi Koçer bu ameliyatı bana lokal anestezi ile yapacağını söyledi. İkna oldum ve ameliyata karar verdim. Sabah ameliyatımı oldum, öğleden sonra evime çıktım.
Şimdi çok ememnunum, ihtiyacı olanlara da tavsiye ederim.

MUZAFFER SUNAY
[62 yaşında]
Emekli
İstanbul

Kasık fıtığım olduğunu bir hafta önce fark ettim. Fıtık merkezini tercih etme nedenim, ameliyattan hemen sonra taburcu olmamdır.
Sabah ameliyat oldum, öğlen evime çıktım. Son derece memnunum. Dr Hamdi Koçer'e müteşekkirim ve herkese gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim.

Müzeyyen YILDIRIM
[Doğum tarihi: 1944]
Kesi fıtığı, Ev hanımı, Sinop SGK hastası
Yaklaşık 5 sene önce mide ameliyatı geçirmiştim. Ameliyat kesisinin olduğu yerde 4 sene önce fıtık oluştu. Fıtığım hızla büyüdü ve kısa sürede dev bir fıtık haline geldi. Sinop'ta oturduğum için
Sinop ve Kastamonu illerinde gittiğim doktorlar, fıtığımın çok büyük olduğunu ve ancak İstanbul veya Ankara'da ameliyat olabileceğimi söylediler.

Oğlum internetten fıtık merkezini bulmuş ve beni İstanbula  getirdiler. Ameliayat öncesi doktorum bana her şeyi anlattı. Kendisine güvendim ve ameliyat olmaya karar verdim.
Her şey yolunda gitti, şimdi sağlığıma kavuştum.

Nuri AKGÜL
[Doğum tarihi: 01.04.1924]
Başka bir sağlık kurumunda 2000  yılında sağ tarafımdan fıtık ameliyatı olmuştum.  O dönem yapılan kontrollarımda sol'daki fıtığımın ameliyat gerektirecek durumda olmadığı belirlenmişti. Geçen zaman içinde fıtık ağrılarım başladı ve 2008 yılında günlük yaşamımı etkilemeye başladı. Tanıdıklarımın tavsiyesiyle JİNEMED'de ameliyat olmaya karar verdim. 5 Ağustos 2008 tarihinde çok kısa bir operasyon ve ardından 4-5 saat kontrol altında kaldıktan sonra yürüyerek hastahaneden ayrıldım. Operasyonu yapan Dr. Hamdi Koçer'in öngördüğü süre içinde bir kez kontrola gittim.  JİNEMED'de kaldığım süre içerisinde karşılaştığım ilgi ve özen, yaşım nedeniyle ameliyat öncesi yaşadığım endişelerin yersiz olduğunu gösterdi.

Sn Dr. Hamdi KOÇER olmak üzere o kısa süre içinde benimle ilgilenen JİNEMED görevlilerine teşekkür ederim.

saygılarımla

Nuri AKGÜL
Emekli Baş Komiser

Yüksel Açıkalın,
[Doğum tarihi: 1934]
Mesaj : Daha önceden geçirdiğim büyük bir operasyon sonrası karın duvarımda fıtık oluştu. Ameliyat kesisinden çıkan bu fıtık kısa zamanda yaklaşık bir futbol topu boyutlarına ulaştı. Doktor Hamdi Koçer in gerçekleştidiği dev fıtığımın onarımı sayesinde sağlığıma kavuştum. Tedavim boyunca tıbbi desteğin yanında güler yüzü, sabırlı açıklamaları ve psikolojik desteği için de binlerce teşekkür ederim.


Erhan ASKER,
[Doğum tarihi:1962] Kasığımda bir süredir çekilme ve hafif ağrı  hissediyordum. Özellikle uzun nsüre ayakta kalınca veya yürüyünce ağrı daha belirgin oluyordu. Gittiğim hastanede kasık bölgemde karın duvarımın zayıf olduğu söylendi ve ultrasongrafi çekildi. tetkik sonucunda başlangıç döneminde kasık fıtığı oduğu anlaşıldı. Dr Hamdi Koçer fıtığımı onardı ve şimdi hiç bir şikayetim kalmadı. Uzun yürüyüşleri, yapıyorum, amatör olarak bisiklet sporu yapıyorum ve memnunum.

Hüseyin Cahit Hacısalihoğlu
[Yaş 87]
mesleği: Emekli yönetici müdür

Yaklaşık 2-2,5 aydır kasıkta ağrılarım oluyordu. Gittiğim doktor fıtık olduğumu söyledi. Ben 15 gün içinde ameliyat olmaya karar verdim.
Ameliyat olmak istedim çünkü kısa mesafeli de olsa, yürüme sonrası kasık bölgemde ağrılar oluşuyordu.

Ameliyat öncesi az da olsa, hiç ameliyat olmamamış olmamın verdiği bir çekinme duygusu vardı. Ameliyat sonrası son derece mutlu ve huzurluyum
Fıtık Merkezine ve doktoruma teşekkürler.
 

Anket

Ne tip fıtığınız var?